TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR DERNEĞİ
Konferans Programı
Erdoğan BOZDEMİR
Erdoğan BOZDEMİR
MEF Okulları Kurucu Temsilcisi - Genel Müdürü
Erdoğan BOZDEMİR
  Erdoğan BOZDEMİR
MEF Okulları Kurucu Temsilcisi - Genel Müdürü

     

Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN
Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN
MEF Üniversitesi Rektörü
Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN
  Prof. Dr. Muhammed ŞAHİN
MEF Üniversitesi Rektörü

     

1965 yılında Rize’nin Pazar ilçesinde doğan Profesör Muhammed Şahin, Pazar Sivritepe Köy İlkokulu, Pazar Ortaokulu ve Pazar Lisesi’ndeki eğitimlerinden sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi, Jeodezi ve Fotogrametri (Geomatik) Mühendisliği Bölümü’nü 1987 yılında birincilikle tamamladı.
 
Şahin, 1991 yılında İngiltere’de University College London’da Yüksek Lisans, 1994’de University of Newcastle Upon Tyne’da doktora çalışmalarını tamamladı. 1988 yılında İTÜ Ölçme Tekniği Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi olarak başlayan akademik kariyerine, İngiltere’deki Master ve Doktora eğitimlerini tamamladıktan sonra yine aynı üniversitede yardımcı doçent ve doçent olarak devam etti. 2002’de de İTÜ Ölçme Tekniği Anabilim Dalında Profesör oldu. 1997 yılında Graz Teknik Üniversitesi’nde ve 2000 yılında da Berlin Teknik Üniversitesi’nde kısa süreli misafir araştırmacı olarak bulundu.
 
1996-2004 yıllarında Rektör Danışmanlığı, Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürlüğü, Ölçme Tekniği Anabilim Dalı Başkanlığı ve İleri Teknolojiler Program Koordinatörlüğü gibi çok sayıda yönetim görevlerinde bulundu.
 
Çeşitli ulusal ve uluslararası mühendislik birliklerinde üyelikleri bulunan Profesör Muhammed Şahin’in 14 uluslararası SCI makalesi ve 73 uluslararası bildirisi bulunmaktadır.
 
Profesör Şahin, 6 Ağustos 2008 yılında İTÜ’ye rektör olarak atandı ve 6 Ağustos 2012’de görevi sona erdi. Şahin 2009 yılında, merkezi Belçika’da olan ve Avrupa’daki önemli mühendislik üniversitelerinin yer aldığı CESAER - Avrupa Yüksek Teknik ve Araştırma Üniversiteleri’nin yönetim kurulu üyeliğine Türkiye’den seçilen ilk ve tek Türk rektör oldu. Şahin, Şubat 2012’de ise, aynı birliğin dört kişilik yürütme kuruluna, “Üniversitelerde Araştırma ve Strateji Yönetimi” konusunda yaptığı katkılar nedeniyle aday gösterildi ve oy birliği ile seçildi.
 
Şahin, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Danışma Kurulu Üyesi, Rize ve Karadenizliler Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir. Ağustos 2008- Ağustos 2012 tarihleri arasında İTÜ Vakfı ve İTÜ Geliştirme Vakfı Başkanı, İTÜ ARI Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı, İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kurucu Temsilcisi, İTÜ Mezunlar Konseyi Onursal Başkanı görevlerinde bulunmuştur. 
 
Muhammed Şahin, Tekstil Tasarımcısı Neşe Şahin ile evlidir. 2002 yılında doğmuş olan Efe isimli oğlu ve 2009 yılında doğmuş olan  Defne isimli bir kızı vardır.

Muhammed Şahin, MEF Üniversitesinin kurucu rektörüdür ve Mart 2013'ten beri bu görevdedir.

F. Nurullah DAL
F. Nurullah DAL
Tözok Yönetim Kurulu Başkanı
F. Nurullah DAL
  F. Nurullah DAL
Tözok Yönetim Kurulu Başkanı

     

1966 yılında İstanbul Fındıkzade’de dünyaya geldim. 1976 yılında Vefa Erkek Lisesine girdim. Ortaokulu ve liseyi burada tamamlayarak 1982 yılında Yıldız Teknik Üniversitesine girdim. 1986 yılında Elektrik ve Elektronik Mühendisliğini tamamladım. 1986 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadi Enstitüsüne girerek mastırımı burada tamamladım.

N.Y. State Üniversitesinde Bilgisayar Programcılığı ve Veri İşleme programlarından 1989 yılında mezun oldum. 1991 yılında Elektronik Sektöründe çalıştım. 1991 – 1993 yılları arasında Polonya’da şirket kurarak İthalat İhracat sektöründe çeşitli Türk Firmalarının Temsilcisi olarak çalıştım. 2003-2007 yıllarında Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi Yüksek Lisans Programında öğretim görevlisi olarak ‘Okul İşletmeciliği’  dersini verdim. 1995 - 2012 yılları arasında Akasya Koleji Yönetim Kurulu Başkanlığı ve halen Fono Koleji Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktayım. Ayrıca 2012 yılından itibaren Mydome ve Akdeniz markaları ile Yükseköğrenim yurt işletmeciliği yapmaktayım.

2008 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komitesi ve Meclis Üyesi olarak görev yapmaktayım. Nisan 2018 tarihinden itibaren İstanbul Ticaret Odası Eğitim Komitesi Başkanlığını yürütmekteyim. 2001 - 2008 yılları arasında Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Sınav Yürütme kurulu başkanlığı görevlerinde bulundum. 2009-2013 tarihleri arasında Derneğimizin Genel Sekreterliği’ne, 2013-2017 yılları arasında ise Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. 2017 tarihi itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığına getirildim. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Levent YAZICI
Levent YAZICI
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü
Levent YAZICI
  Levent YAZICI
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü

     

1988’de Erzurum Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği alanından mezun oldu. Öğretmenliğe devam ettiği 2000 yılında Malatya İnönü Üniversitesi’nde Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi, Teftişi ve Planlama alanında ikinci lisans eğitimini tamamladı. Yine aynı üniversitede 2006 yılında Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimini aldı.

1989-2011 yılları arasında farklı illerde öğretmenlik, eğitim yöneticiliği ile eğitim müfettişliği ve başkanlığı yaptı. İstanbul’da Eğitim Müfettişleri Başkanlığı görevini yürütürken 2012 yılında Tokat’a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. 2012-2018 yılları arasında Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaptı. 27 Ağustos 2018’de İstanbul Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

Prof. Dr. Mustafa SAFRAN
Prof. Dr. Mustafa SAFRAN
MEB Bakan Yardımcısı
Prof. Dr. Mustafa SAFRAN
  Prof. Dr. Mustafa SAFRAN
MEB Bakan Yardımcısı

     

1979 yılında Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih bölümünden mezun olmuştur. 2008-2011 yılları arasında Gazi Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmüştür. 2010 yılından bu yana UNESCO Türkiye Millî Komisyonu (UTMK) bünyesinde görevler üstlenmiş ve halen Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dünya Belleği İhtisas Komitesi Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. 2012 yılında Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) aslî üyeliğine seçilmiş ve Bilim Eğitimi Projesi’ni yürütmüştür. 2009 yılında Tarih Eğitimcileri Birliği Derneği’ni kuran SAFRAN, halen bu derneğin genel başkanıdır. 2002-2006 yıllarında MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda Sosyal Bilgiler ve Tarih derslerinin öğretim programlarının çalışmalarına başkanlık yapmıştır. 2010 yılında başlanılan “Ulusal Öğretmen Stratejisi” ve 2014 yılında MEB ve YÖK tarafından başlatılan “Eğitim Fakültelerinin Yeniden Yapılandırılması” çalışmalarında bulunmuştur. Ayrıca UNICEF destekli “Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi”, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Geliştirilmesi” ve “Kız Çocuklarının Okula Devam Oranlarının Arttırılması” projelerinde görevler üstlenmiştir. 2011 yılında Kastamonu Üniversitesi’ne vekil rektör olarak atanan SAFRAN, 2012-2016 yılları arasında YÖK Başkan Danışmanlığı; 2016-2018 yılları arasında ise Yükseköğretim Denetleme Kurulu üyeliği görevlerini yürütmüştür. 8 Ağustos 2018 günü Milli Eğitim Bakan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Adem TÜREDİ
Adem TÜREDİ
MEB Bakan Müşaviri
Adem TÜREDİ
  Adem TÜREDİ
MEB Bakan Müşaviri

     

Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN
Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN
İstanbul Üniversitesi
Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN
  Prof. Dr. İrfan ERDOĞAN
İstanbul Üniversitesi

     

1985 yılında Gazi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü’nden mezun oldu. Milli Eğitim Bakanlığı yurt dışı eğitim sınavlarını kazanarak 1986-1992 yılları arasında ABD’de Columbia Üniversitesi’nde Eğitim Ekonomisi alanında yüksek lisans, Uluslar arası Eğitim ve Kalkınma alanında da doktora yaptı.

1993 yılında İstanbul Üniversite, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünde Yardımcı Doçent olarak göreve başlayan, Profesör Dr. İrfan Erdoğan, yine aynı üniversitede, 1998 Yılında Doçent ve 2006 yılında da Profesörlük unvanlarını kazandı. 1995 yılında “2000’li Yıllarda Türk Eğitim Sistemi: Sorunlar ve Çözümler” adlı araştırmasıyla Milliyet Gazetesi’nin Örsan Öymen adına düzenlenen yarışmada ödüllendirildi.

2006-2008 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.  Başkanlığı sırasında, Ortaöğretime Geçiş Sistemi, Sosyal Bilimler Liselerinin programlarının hazırlanması, ortaöğretim fizik, kimya, biyoloji, yabancı dil ve tarih programlarının yenilenmesi, müzelerin ve gazetelerin eğitim ve öğretimde kullanılması,  öğretmen-alan derslikleri, 100’lük puan sistemine geçiş gibi konularda öncülük yaptı.

Eğitim politikaları, Türk Eğitim Sistemi ile ilgili birçok eseri olan Prof. Erdoğan, İstanbul Üniversitesi, Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde çalışmaktadır.

Prof. Dr. Orhan ARIKAN
Prof. Dr. Orhan ARIKAN
Bilkent Üniversitesi
Prof. Dr. Orhan ARIKAN
  Prof. Dr. Orhan ARIKAN
Bilkent Üniversitesi

     

Doç. Dr. Eren CEYLAN
Doç. Dr. Eren CEYLAN
Ankara Üniversitesi
Doç. Dr. Eren CEYLAN
  Doç. Dr. Eren CEYLAN
Ankara Üniversitesi

     

Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi’nde 2008 yılında tamamladı. Doktora sonrası araştırmalarına 15 ay süre ile ABD’de bulunan Indiana Üniversitesi’nde devam etti. Halen Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. SEBİT ve MEB işbirliği kapsamında yayın haline getirilen "PISA 2012 Ulusal Ön Raporunu" hazırlayan akademisyen ekip içerisinde yer aldı. Bununla beraber, 2013 yılında TEDMEM tarafından yayınlanan "Türkiye Perspektifinden TIMSS 2011 Sonuçları" isimli kitabın yazarlarından biri olan Ceylan' nın , ulusal ve uluslarası bilimsel dergilerde TIMSS ve PISA ile ilgili yayınlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca, SEBİT bünyesinde gerçekleştirilen ARGE faaliyetleri kapsamında Kazanım Değerlendirme Uygulaması’nda (KDU) görev yapmaktadır.

Dr. Öğr. Üyesi Burak KARABEY
Dr. Öğr. Üyesi Burak KARABEY
Dokuz Eylül Üniversitesi
Dr. Öğr. Üyesi Burak KARABEY
  Dr. Öğr. Üyesi Burak KARABEY
Dokuz Eylül Üniversitesi

     

2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi programından mezun olmuştur. Aynı Anabilim dalında üstün yeteneklilerin matematik eğitimi üzerine çalışmasıyla doktora derecesini elde etmiştir. Uluslararası düzeyde sosyal girişim, sosyal fayda ve matematik-bilim eğitimi üzerine birçok projede çalışmıştır. MEB, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Tübitak işbirliğinde 2017 yılında başlayan ve 2019 yılında MEB’e teslim edilen, Cumhuriyet tarihinin ilk “Üstün/Özel Yetenekliler Öğretim Programının Geliştirilmesi” isimli projede, 1.-12. sınıflar düzeyinde Matematik Öğretim Programı’nın geliştirilmesinde görev almıştır.  

Üstün yetenek, matematik eğitimi, disiplinlerarası eğitim, matematiksel sorgulama ve soru yazma üzerine çalışmalar gerçekleştiren Karabey, son zamanlarda üstün yeteneklilere yönelik gerçekleştirilen STEAM eğitiminde öğretmen yeterliliklerinin belirlenmesi konusunda bir Erasmus+ projesinde uzman ve araştırmacı olarak yer almaktadır. Halen Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Üstün/Özel Yetenekliler Eğitimi Anabilim dalında çalışmalarına devam etmektedir.

Dr. Jale ONUR
Dr. Jale ONUR
Maltepe Üniversitesi
Dr. Jale ONUR
  Dr. Jale ONUR
Maltepe Üniversitesi

     

Mine ERİM
Mine ERİM
Türk IB Okulları Temsilcisi
Mine ERİM
  Mine ERİM
Türk IB Okulları Temsilcisi

     

Mine Erim İzmir Özel Amerikan Koleji’nde Mesleki Gelişimden sorumlu Müdür Yardımcısı, IBDP (Uluslararası Bakalorya) Koordinatörü ve IB Matematik HL (İleri Düzey) öğretmenidir. Kendisi 1976’da Amerikan Kız Koleji’nden mezun olmuş, 1980’de ise lisansını ve pedagojik formasyonunu Ege Üniversitesi, Fen Fakültesi, Matematik Bölümü’nde tamamlamıştır. Mezuniyetinin hemen ardından, İzmir Amerikan Koleji’nde Matematik Öğretmeni olarak öğretmenlik kariyerine başlamıştır. 1989’da iki meslektaşı ile beraber “Mathematics For Basic English” adlı kitabı yazmış ve yayınlamıştır. 1993’te Özel İzmir Koleji’ne geçerek iki sene Matematik Bölüm Başkanı, bir sene de Özel İzmir Fen Lisesi Okul Müdürü olarak görev yapmıştır. 1996’da Özel İzmir Amerikan Koleji’ne geri dönerek üç sene boyunca Matematik Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır.

2006’da IBDP Koordinatörü, 2011’de ise Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Hali hazırda, bu görevlerine ek olarak, IB Çalıştay Liderliği ve Okul Ziyareti Takım Üyeliği ile Türkiye IB Okulları Temsilciliğini de yürütmektedir.

Mustafa ÜSTÜNIŞIK
Mustafa ÜSTÜNIŞIK
TED Uluslararası Programlar Danışmanı
Mustafa ÜSTÜNIŞIK
  Mustafa ÜSTÜNIŞIK
TED Uluslararası Programlar Danışmanı

     

Mustafa Üstünışık, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Kimya Lisans bölümünden mezun oldu ve  pedagojik formasyonunu Ankara Üniversitesi'nden aldı. 1976-2016 tarihleri arasında  TED Ankara Koleji'nde Fen ve Kimya öğretmeni, IBDP İleri Düzey Düzey Kimya dersi Öğretmeni, Kimya Bölüm Başkanı, ÇAGEP (Çok Amaçlı Gelişim ve Eğitim Programı) Koordinatörü, Müdür yardımcısı, IB Diploma Programı Koordinatörü ve Uluslararası Programlar Koordinatörlüğü  olmak üzere farklı görevlerde bulundu.  Liseler Arası Kimya Proje Yarışması ve Ulusal Kimya Olimpiyatı çalışmalarında öğrencilerine verdiği  danışmanlık ve eğitim desteğinden dolayı   TÜBİTAK  Başarı Ödüllleri aldı. Bilkent Üniversitesi, Kimya Bölümünden Türkiye'de Kimya Eğitimine adanmışlığı ve verdiği  özverili desteğinden dolayı ödül aldı. 1999 dan itibaren yana IB Diploma Programının  Ulusal Programımızla ötüştürülmesi ve Haftalık Ders Çizelgesi hazırlama çalışmalarına destek vermiştir.2010 yılından başlıyarak her yıl adına düzenlenen “Üstünışık Ödülü“  Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümü mezuniyet  araştırma projelerinde birinci olan öğrencilere verilmektedir. 2016 yılından bu yana TED’de  Uluslararası Programlar Danışmanlığı yapmaktadır.

Prof. Dr. Özge HACIFAZLIOĞLU
Prof. Dr. Özge HACIFAZLIOĞLU
Hasan Kalyoncu Üniversitesi
Prof. Dr. Özge HACIFAZLIOĞLU
  Prof. Dr. Özge HACIFAZLIOĞLU
Hasan Kalyoncu Üniversitesi

     

Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu, lisans derecesini İngiliz Dili ve Edebiyatı alanında Bilkent Üniversitesi’nde bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. Yüksek lisans derecesini Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi’nden ve doktora derecesini Marmara Üniversitesi’nden Eğitim Yönetimi alanında almıştır. 2008-2009 yılları arasında, Eğitim Liderliği alanında doktora sonrası araştırma yapmak amacıyla, Arizona State Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur. Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi ve Beykent Üniversitesi’nde İngilizce öğretim görevlisi olarak çalışan Dr. Hacıfazlıoğlu, 2000-2013 yılları arasında, Bahçeşehir Üniversitesi’nde çeşitli akademik yönetim pozisyonlarında görev almakla birlikte, Eğitim Fakültesi'nde kurucu dekan yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2013-2018 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi’nde, Eğitim Fakültesi'nin kuruluş sürecinde dekan yardımcılığı ve vekil dekanlık olmak üzere akademik yönetim görevlerinde yer almıştır. Dr. Hacıfazlıoğlu’na, 2012 yılında Boston’da Wheelock College tarafından verilen, “Uluslararası Rektörlük Ödülü” kapsamında bir ay misafir öğretim üyesi olarak çalışmalarda bulunmuştur. 2019 yılında İsviçre'de Leysin American School'da misafir öğretim üyesi olarak bulunan Dr. Hacıfazlıoğlu, ulusal ve uluslararası okul geliştirme projelerinde aktif olarak görev almaktadır. Ulusal ve uluslararası makaleleri ve kitap çalışmaları bulunan Dr. Hacıfazlıoğlu, Uluslararası Öğretmen Eğitimcileri Birliği’nin (ISATT-International Study Association of Teachers and Teaching) uluslararası ilişkilerden sorumlu koordinatörü olarak Birliğin Yönetim Kurulu’nda görev yapmaktadır.  Halen Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Eğitim Fakültesi'nde Profesör öğretim üyesi ve Eğitim Yönetimi ana bilim başkanı olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Enka Okulları’nda, “Theory of Knowledge” dersi öğretmeni olarak IB çalışmalarına katkı sağlamaktadır.

Dr. Türker TOKER
Dr. Türker TOKER
MEB Bakan Danışmanı
Dr. Türker TOKER
  Dr. Türker TOKER
MEB Bakan Danışmanı

     

2004 yılında Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi’nden mezun olmuştur. 3 yıl Milli Eğitim Bakanlığında öğretmenlik yaptıktan sonra 2007 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Uşak Üniversitesi adına Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme Anabilim dalında yüksek lisans ve doktora eğitimi almak üzere yurtdışına gitmiştir. 2010 yılında Denver Üniversitesi Morgridge Eğitim Fakültesinde Sayısal Araştırma Yöntemleri yüksek lisansını daha sonra 2016 yılında aynı fakültede Araştırma Teknikleri ve İstatistik Anabilim dalında doktora derecesini elde etmiştir.

Halen Milli Eğitim Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak ayrıca da Uşak Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Ölçme Değerlendirme Anabilim dalında çalışmalarına devam etmektedir.

Doç. Dr. Coşkun KÜÇÜKTEPE
Doç. Dr. Coşkun KÜÇÜKTEPE
İstanbul Üniversitesi
Doç. Dr. Coşkun KÜÇÜKTEPE
  Doç. Dr. Coşkun KÜÇÜKTEPE
İstanbul Üniversitesi

     

1995 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İstanbul ve Bolu’da 3.5 yıl öğretmenlik yaptı.  1998 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde “Eğitim Programları ve Öğretim” Ana Bilim Dalında yüksek lisansını, 2003 yılında doktorasını tamamladı. 1998 yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde araştırma görevlisi oldu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’ne geçti.  2002 yılında Almanya Hannover Üniversitesinde Hizmetiçi Eğitim Programları ve Yetişkin Eğitimi konusunda Excurision’a katıldı ve Continental, Lufthansa Hava Yolları, Siemens ve Allıanz gibi çok uluslu şirketlerin eğitim ve insan kaynakları bölümlerinde araştırma ve incelemeler yaptı. Türkiye Öğretmen Davranışları Standardizasyonu (Milli Eğitim Bakanlığı, Dünya Bankası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ortak Projesi/ 2001-2002), Olimpik Eğitim ve Spor Kültürü Eğitim Programı Geliştirme (Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi, MEB, Marmara Üniversitesi Ortak Projesi/ 2005-2009), Okul Öncesi Eğitimden İlköğretime Geçiş (MEB, UNICEF, Marmara Üniversitesi Ortak Projesi/2005-2008), Türkiye Futbol Federasyonu Antrenör ve Hakem Eğitim Programlarının Geliştirilmesi (TFF – Marmara Üniversitesi Ortak Projesi/2009-2011) Projelerinde program geliştirme uzmanı ve araştırmacı olarak görev aldı. Doç.Dr. Coşkun Küçüktepe’nin ulusal ve uluslar arası kongre ve sempozyumlarda yayımlanmış çok sayıda bildirisi ile makalesi bulunmaktadır ve yayınlanmış beş kitabında ortak yazarıdır. 2014 yılından beri İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nde Eğitim Programları ve Öğretim Anabilim Dalı Başkanı, görev yapmaktadır.

Püren Savaş GEDİKOĞLU
Püren Savaş GEDİKOĞLU
Eğitim Danışmanı
Püren Savaş GEDİKOĞLU
  Püren Savaş GEDİKOĞLU
Eğitim Danışmanı

     

1986 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nden, 1987’de İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nden mezun oldum. Kabataş Erkek Lisesi'nde İngilizce öğretmenliği yaparken İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde Pazarlama Master programına devam ettim. Aynı dönemde Kabataş Okul Aile Birliği yönetim kuruluna seçildim. 1989’da PSG Eğitim’i kurdum, gençler ve ailelerine eğitim planlamasında destek oldum. Farklı sektörlerdeki iş tecrübelerimden sonra 2002 yılında ailemle İngiltere’ye taşınıp, 2003’de Southampton Üniversitesi Executive MBA’den mezun oldum ve aynı üniversitede eğitim ve öğretim süreçlerinin iyileştirilmesi ile ilgili birçok projeyi yönettim. İngiltere’de öğretmenlik, yönetim kurulu üyelikleri yaptım. Halen Barton Peveryl College yönetim kurulu üyesiyim.

 

2015’de PSG Eğitim’in faaliyet alanına Kariyer Danışmanlığı ve Rehberliğini ekledim. Ekibimle birlikte yürüttüğümüz uzun AR-GE sürecinden sonra CAPS’i geliştirdik (Career Assessment and Planning System). Amacımız geleceğine büyük yatırım yaptığımız gençlerin potansiyellerini kullanabilen, 'bilinçli farkındalık' ile yaşamlarını yöneten, hayatı ezbere değil, anlayarak ve duyumsayarak yaşayan bireyler olmasına destek olmak.

CAPS ile eş zamanlı olarak, pratik ve etkin sınıf içi ve dışı uygulamaları ile okullarda etkili kariyer rehberliği yapılabilmesini hedefleyen ‘Kariyer Eğitimi ve Rehberliği Sertifika Programı’mız, İngiltere’nin CDI- Career Development Institute tarafından onaylanma sürecindedir.

Banu EVREN
Banu EVREN
Eğitim Danışmanı
Banu EVREN
  Banu EVREN
Eğitim Danışmanı

     

İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Fakültesi mezunudur. 2004 senesinde İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi’nden pedagojik formasyon programı alarak devlette okul öncesi kurumlarda sosyal sorumluluk çerçevesinde ücretsiz branş öğretmeni, özel kurumlarda ise “”Eğitim ve Planlama Danışmanı” olarak çalışmıştır. 2012 senesinde “Kültürel Miras Bilincinin Kazandırılması İçin Okulöncesi Öğrencilerine Uygulanacak Eğitim Dizaynı” konulu çok yazarlı bildirisi yayınlanmıştır. 

2013 senesinde dezavantajlı durumda olan “Üstün Yetenekli Çocuklar” ile ilgili eğitimdeki yetersizlikler konusunda velilere destek olma amacıyla bir arkadaşı ile birlikte “Üstün Yetenekli Çocukların Aile Platformu’nu kurmuştur. Konu ile ilgili üniversitelerden ve belediyelerden destek alınarak ücretsiz seminerler gerçekleştirilmiştir. 2016 senesinde Üstün Yetenekliler ve Eğitimi Kongresi’ne göndermiş oldukları “Üstün Yetenek Kavramında Sivil Toplum Hareketi Üstün Yetenekli Çocukların Aile Portalı (ÜYÇAP)” ile ilgili bildirileri bilim kurulu tarafından değerlendirilmiş ve sözel sunum olarak kabul edilmiştir. 2019 senesinde Üstün Yeteneklilerin Eğitimi Konferansı’nda “Ergenlik Dönemi(13 Yaş Üstü) Üstün Zekalı Çocukları Olan Ailelerin Eğitim İhtiyaç Analizi ve Eğitim Başlıkları” ve “Ergenlik Dönemi (13 Yaş Üstü) Üstün Yetenekli 
Çocukların Kariyer Seçimleri” konulu çok yazarlı bildirileri sunum olarak kabul edilmiştir. 

 “İnsana dokunmak, insan hayatına değer katmak, öğrenmek, öğretmek, paylaşmak ve büyümek” vizyonuna uygun gördüğü Sola Unitas’da Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu, NLP Practitioner , NLP Master, Paul Ekman ESaC ve ETaC , İzotomi eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Halen Sola Unitas Academy bünyesinde çalışmaktadır.  İzotomi takımının lideri olarak İzotomi çalışmalarında görev almaktadır. Aile ve öğrenci koçu olarak Üstün Yetenekli Çocukların Aile Portalı grubunda öğrencilere sosyal sorumluluk kapsamında öğrenci koçluğu, ailelere de grup koçluğu ve mentorluk çalışmaları yapmaya devam etmektedir.

Ayça AYTAÇ
Ayça AYTAÇ
Eğitim Danışmanı
Ayça AYTAÇ
  Ayça AYTAÇ
Eğitim Danışmanı

     

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde eğitimler verdim. Şu anda, Ayça Aytaç Coaching isimli şirketimin çatısı altında eğitmenlik ve koçluk çalışmalarımı yürütürken, öğretmenlere, okul yöneticilerine, öğrencilere ve ebeveynlere yönelik, seminer ve atölye çalışmalarıma devam ediyor, İzotomi Analisti olarak, gençlerin meslek seçimlerine yönelik çalışmalarımı gerçekleştiriyorum.

2015 yılında ACTP sürecini “Advancing the Path to Core Coaching Masteries" eğitimi ile Sola Unitas Coaching Academy’de tamamlayarak ICF Akredite Profesyonel Koç ünvanını aldım. Ardından, ‘’Coaching Teens and Students’’ ve ’’Coaching in Corporate Context’’ eğitimlerini tamamladım. ICF sınavı sonrası, ACC (Accredited Certified Coach) ünvanını aldım.  Amerika merkezli Be-Live in U tarafından verilen, “Society of NLP Licensed Master Practitioner of NeuroLinguistic Programming®, Motivational Coach, Professional Trainer” eğitimlerini tamamladım. Paul Ekman International tarafından verilen “Emotional Skills and Competencies” ve “Evaluating Truthfulness and Credibility” eğitimlerini tamamlayarak mikro mimik ve doğruluğu değerlendirme uzmanlığını aldım. Points of You (POY) eğitimim sonrasında POY uygulayıcısı oldum.  

E-koç portalında yazarlığın yanı sıra, üyesi olduğum Association For Coaching ve Professional Women’s Network’te gönüllü koçluk, danışmanlık ve mentorluk yapıyorum.
 

Mehmet Akif KARAKUŞ
Mehmet Akif KARAKUŞ
Ölçme Değerlendirme Uzmanı
Mehmet Akif KARAKUŞ
  Mehmet Akif KARAKUŞ
Ölçme Değerlendirme Uzmanı

     

Mehmet Akif Karakuş Kısa Özgeçmiş

Lisans eğitimini 2003 Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlayan Mehmet Akif Karakuş, Yüksek lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Eğitimde Ölçme Değerlendirme Anabilim Dalında tamamlayarak 2008 yılında Ölçme Değerlendirme Uzmanı unvanını da almıştır.

On altı yılı aşkın süredir devam eden meslek hayatında, 8 yıl boyunca Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı farklı kademelerde (anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise) Psikolojik danışman olarak görev almıştır. 3 yıl süre ile Milli Eğitim Bakanlığı Kitap komisyonlarında Ölçme Değerlendirme Uzmanı olarak görev almıştır. Sosyal hizmet ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde yürütülen ‘Gençlerin Eğitime Kazandırılması’ projesinde 3 yıl boyunca Ölçme değerlendirme uzmanı olarak görev almıştır. 2009-2012 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi'nde yarı zamanlı öğretim görevliliği görevini yürütmüştür.

Hali hazırda eğitim alanında Yetişkinlere ve alanda çalışan uzmanlara istatistik, ölçme değerlendirme ve psikoloji disiplinine ait çeşitli konularda eğitim ve seminer çalışmaları yürütmekte ve bu eğitim, seminer ve psikolojik danışmanlık çalışmalarına 2014 yılından bu yana Pakua Psikoloji ve Gelişim Akademisi bünyesinde devam etmektedir.

Neslihan  YAKAL
Neslihan YAKAL
Etik ve İtibar Derneği Genel Sekreteri
Neslihan  YAKAL
  Neslihan YAKAL
Etik ve İtibar Derneği Genel Sekreteri

     

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Yakal, Koç Allianz Hayat Sigorta‘da Fon Yöneticisi olarak başladığı profesyonel hayatında, uzun yıllar çalıştığı adidas Grup’ta Türkiye, Romanya ve Bulgaristan ülkelerinden sorumlu Kredi Kontrol ve İç Denetim Direktörlüğü’nün ardından Ferrero Türkiye‘de Finansal İşlemler, Yönetişim, Risk ve Uyum Müdürlüğü görevlerinde bulundu. İş dünyasında finansman, iç kontrol, proje süreçleri, risk, etik ve uyum yönetimi alanlarında uluslararası deneyime sahip olan Neslihan Yakal, Aralık 2017 tarihinden beri TEİD Etik ve İtibar Derneği Genel Sekreterlik görevini yürütüyor. 

Doç. Dr. Yelkin Diker COŞKUN
Doç. Dr. Yelkin Diker COŞKUN
Yeditepe Üniversitesi
Doç. Dr. Yelkin Diker COŞKUN
  Doç. Dr. Yelkin Diker COŞKUN
Yeditepe Üniversitesi

     

Hacettepe Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümü, Eğitim Programları ve Öğretim anabilim dalından 2000 yılında mezun olmuştur. Aynı anabilim dalında “yaşam boyu öğrenme eğilimlerinin belirlenmesi” konulu çalışmasıyla doktora derecesini almıştır. Çeşitli özel okullarda program geliştirme uzmanı, müdür yardımcısı olarak çalışmıştır. 2007 yılından beri çalışmakta olduğu Yeditepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölümünde bölüm başkanlığı ve Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim programları ve öğretim ana bilim dalında yüksek lisans ve doktora programı koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir. Öğretim Programlarının Geliştirilmesi ve Değerlendirilmesi, yaşam boyu öğrenme, öğrenen özelliklerinin belir konularında çok sayıda ulusal ve uluslararası bilimsel araştırma raporu ve yayını bulunmaktadır.

Özge ALYU
Özge ALYU
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Eğitim Danışmanı
Özge ALYU
  Özge ALYU
İstanbul Bilgi Üniversitesi, Eğitim Danışmanı

     

1980 yilinda dogan Özge Alyu, ilk ve orta ögrenimini Bursa’da tamamlamis, ardindan da Istanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve Iletisim Sistemleri Bölümü’nden mezun olmustur. Egitim ve kariyer koçlugu alanlarinda çesitli sertifikalari olan Alyu’nun, BILGI bünyesinde Isletme Yüksek Lisans Egitimi de bulunmaktadir.

 

Kariyer hayatina haber muhabiri olarak baslamis, ve egitim alaninda özel haber ve editörlük görevleri üstlenmistir. 16 yildir Istanbul Bilgi Üniversitesi’nde egitim danismanliginin yani sira, yüksek lisans ve lisans alanlarinda kurumsal iletisim görevleri yürüten Alyu, Türkiye genelinde pek çok lisede ve egitim etkinliginde sinav sistemi, sinav kaygisi, etkin ders çalisma ve kariyer belirleme sunumlari yapmaktadir. Sunumlar aracigi ile 130.000’i askin liseli ögrenci ile bir araya gelmistir.

Dr. Bengü BÖRKAN
Dr. Bengü BÖRKAN
Boğaziçi Üniversitesi
Dr. Bengü BÖRKAN
  Dr. Bengü BÖRKAN
Boğaziçi Üniversitesi

     

Lisans derecesini Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Kimya Öğretmenliği’nde; yüksek lisans ve doktora çalışmalarını Ohio Eyalet Üniversitesi’nde eğitimde niceliksel araştırma, ölçme ve değerlendirme alanında tamamlamıştır. 2008 yılından bu yana Boğaziçi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri’nde, öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Çalışma alanları ağırlıklı olarak, niceliksel araştırma yöntemlerinde metodolog, ölçme ve program değerlendirmedir. Dr. Bengü Börkan’ın detaylı özgeçmişine bu linkten ulaşılabilinir:  https://ed.boun.edu.tr/tr/people/bengu-borkan

Engin GÜVEN
Engin GÜVEN
Öğretmen Akademisi Vakfı, Uzman Eğitimci
Engin GÜVEN
  Engin GÜVEN
Öğretmen Akademisi Vakfı, Uzman Eğitimci

     

1975 yılında Erzurum’un Şenkaya ilçesinde doğdum. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Ankara’da 1997 yılında öğretmenlik mesleğime başladım. Çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik görevlerinde bulundum. Yönetici ve öğretmen olarak birçok projenin yürütücülüğünü yaptım. En son 2019 yılı Ağustos ayında Çankaya/Cumhuriyet Fen Lisesi müdür başyardımcılığından ayrılarak Öğretmen Akademisi Vakfı’nda uzman eğitimci olarak çalışmaya başladım.

     2008 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Eğitim Yönetimi Yüksek Lisans programından Eğitim Yönetimi Uzmanı olarak mezun oldum. Bu program sırasında öğretim üyelerinin karar vermesiyle Çin’in Beijing (Pekin) ve Şanghay şehirlerinde on gün süren Kamu Personel Yönetimi Semineri’ne katıldım. 2014 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Bilimleri doktora programına kabul edildim. Bu programdaki derslerimi verdikten sonra programdan ayrılarak 2019 yılında Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi doktora programına kabul aldım ve halen bu programa öğrenci olarak devam ediyorum.

     Şu sıralar ilgilendiğim konular arasında Beyin, Eleştirel Düşünme, Öğrenme Teorileri, Düşünmeyi Düşünme ve Yansıtma ilk sıralarda yer alıyor.

Sevinç ATABAY
Sevinç ATABAY
TED Eğitim Kurumları Genel Müdürü
Sevinç ATABAY
  Sevinç ATABAY
TED Eğitim Kurumları Genel Müdürü

     

1980 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulunda göreve başlayan Sevinç Atabay 1991-1993 yılları arasında Eğitim Ataşesi olarak Chicago/ABD’de bulunmuş, Talim ve Terbiye Kurulu’nda Program Geliştirme Dairesinde, yabancı dil programlarının geliştirilmesi ve uygulanması, erken yaş dil öğrenim metodlarının geliştirilmesi gibi alanlarda görev yapmış ve Kitap Yazım Komisyonları’nda Başkanlık yapmıştır.

2000 yılından bu yana Avrupa Birliği Genel Sekreterliğinde Topluluk Programları Genel Koordinatörü olarak ve AB’nin eğitim politikalarının tanıtılması alanlarında çalışmış olan Atabay Talim ve Terbiye Kurulu Üyeliğinden ve AB Genel Sekreterliğinden 27 yıllık kamu hizmetinin ardından 2006 yılının Ocak ayında emekli olmuştur.

Halen Türk Eğitim Derneği Genel Müdürü olarak görev yapan ve Avrupa Birliğinin anlaşılması için oluşturulan AB Takımının da üyesi olan Atabay’ın İngilizce öğretimi ve AB eğitim politikaları konularında yayınları vardır (e-Ülke-e-Avrupa 2005, Avrupa Birliği Eğitim Programları, Comenius-Okul Eğitimi, 6. Çerçeve Programı Türkiye’ye Ne Getirir?, Avrupa Birliğine Giriş Sürecinde Eğitim, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Avrupa Birliği Eğitim Politikaları). Evli ve bir çocuk annesidir.

Cem GÜLAN
Cem GÜLAN
TÖZOK Yönetim Kurulu Eski Başkanı
Cem GÜLAN
  Cem GÜLAN
TÖZOK Yönetim Kurulu Eski Başkanı

     

06.05.1960 İstanbul, Üsküdar’da doğdu. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden 1983 yılında mezun oldu. 1985 yılından itibaren Özel Doğan Lisesi ve İlköğretim Okulu’nda kurucu temsilcisi olarak görev yapmaktadır. 1995 yılından bu yana Türkiye Özel Okullar Derneği Yönetiminde Genel Sekreterlik, Başkan Yardımcılığı, 2001-2002-2003 yıllarında Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan Cem Gülan 2009-2013 yılları arası Türkiye Özel Okullar Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptı. Cem Gülan, 2013 yılından itibaren de Yönetim Kurulu Eş Başkanlığı görevini sürdürmektedir.